Loomakindlustus

Paljudele meist on armsateks kaaslasteks ja pereliikmeteks meie lemmikloomad. Lemmiklooma kindlustamisest ei mõelda aga pahatihti enne, kui selleks on juba hilja ehk neljajalgne pereliige on sattunud õnnetusse, kaduma läinud või raskelt haigestunud.

Loomakindlustus on oluline kui me hindame pikaajalist murevaba elu koos oma lemmikuga. Nii nagu meil endil, esineb ka meie lemmikutel haiguseid ja probleeme mille lahendamiseks on vajalikud ootamatud väljaminekud pereeelarvest. Selleks, et neid ootamatuseid vältida on võimalik kindlustada oma lemmikloom ning aastane kindlustusmakse ei ulatu tihtipeale üle 65-200 EUR, mis ei ole kindlasti suur summa oma lemmiku heaolu eest maksta.

Kindlustada on võimalik nii tõupuhtaid koeri või kasse kui ka segaverelisi lemmikloomi, kes on nõuete kohaselt vaktsineeritud ning märgistatud kiibi või tatoveeringuga. Lisaks lemmikloomadele on võimalik kindlustada ka tööülesandeid täitvaid koeri, pimedate juhtkoeri, jahi- ja teenistuskoeri.

Tõuloomade kindlustamisel kindlustusleping pikaaajaliste geneetiliste tõbede vastu kaitset ei paku.

Kindlustus kehtib reeglina Eesti territooriumil, kuid võimalus on ka kindlustada looma juhul kui soovitakse looma reisile kaasa võtta. Koera ja kassi kindlustamisel saab valida mitme erineva paketi vahel.

Teatud juhtudel annab ka kodukindlustuse leping lemmikloomale kindlustuskaitse- seega küsige pakkumist ka enda kodu kindlustamiseks ning lisame sinna juurde ka lemmiku kindlustuse.

Kariloomakindlustus

Eestis on loomakasvatus põllumajanduse olulisim tootmisharu. Kariloomade kindlustusega saab kindlustada veiseid, sigu, hobuseid, kitsi, lambaid ja kodulinde. Kui väiksemat sorti õnnetusejuhtumi korral ei avalda see põllumehele suurt ohtu, siis suurema õnnetusjuhtumi korral on kindlustusest kahtlemata suur abi kuna enamasti on kariloomad põllumehele oluliseks osaks äritegevusest. Igal aastal on mõnes loomalaudas ulatuslik tulekahju või hukkuvad loomad nakkushaiguste laialdase levimise tõttu.

Vajalik on loomade nõuetekohane identifitseerimine ning loomad peavad olema kantud Põllumajandus Registrite ja Informatsiooni Ameti registrisse. Pakkumise küsimiseks on sobivaim edastada registrist võetud loomade nimekiri.

Kariloomi saab kindlustada järgnevate riskide vastu ning pakkumised saame edastada 5 tööpäeva jooksul vajaliku informatsiooni kättesaamisest.

  • õnnetusjuhtum
  • tulekahju
  • haigestumine, sh nakkushaigus
  • loodusõnnetus
  • vargus

Erinevate kindlustusseltside pakkumised ja tingimused võivad erineda üksteisest. Kasuta meie maakleri abi leidmaks enda soovile vastav kindlustuspakkumine.

Maaklerite kontaktid
Küsi pakkumist
Erinevate kindlustusseltside pakkumised ja tingimused võivad erineda üksteisest. Kasuta meie maakleri abi leidmaks enda soovile vastav kindlustuspakkumine.

    Credo kasutab oma lehel küpsiseid, et tagada parim teenus. Kui jätkad kodulehe kasutamist, kinnitad sellega oma nõustumist küpsiste kasutamisega. Vaata privaatsusreegleid.