Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik tsiviilvastutuskindlustus, millega kindlustatakse sõidukijuhi vastutus kolmandate isikute ees. Kui sõiduk põhjustab kolmandale isikule kahju (nt sõidab katki liiklusmärgi, posti või aia, sõidab otsa teisele autole, tekitab vigastusi jalakäijale või teelt väljasõidu tagajärjel saavad kannatada autos olnud kaasreisijad jne), siis kannatanule maksab hüvitist kindlustusselts kahju põhjustaja liikluskindlustuse alusel. Jalakäija või jalgratturi liikluskahju hüvitatakse sõltumata sellest, kes põhjustas liiklusõnnetuse.

Mitmed kindlustusseltsid pakuvad ka juba Liiklus+ kindlustuskaitseid millega on võimalik saada kahjude hüvitamist ka enda sõidukile (näiteks suurulukite poolt põhjustatud kahjud, puksiirabi, asendusauto nõute kaitse või juhi õnnetusjuhtumi kindlustus). Küsige kindlasti lisakaitsete kohta enda maaklerilt lisa.

Liikluskindlustus tuleb sõlmida kõigil Eesti Riiklikus Autoregistrikeskuses (ARK) registreeritud mootorsõidukitel ja nende haagistel peab olema kehtiv liikluskindlustuse leping sõltumata sellest, kas sõidukit teeliikluses (metsateel, parklas, põllul, parkimismajas, sadamas sildunud riigisisest liinivedu tegevale reisiparvlaevale mootorsõidukite pealesõidul ja sellelt mahasõidul)  kasutatakse või mitte.

Leping sõlmitakse alati sõiduki omanikule/vastutavale kasutajale, kuid tema nimel võivad seda teha:

  • sõiduki registreerimistunnistusele kasutajana märgitud isik
  • volikirja alusel sõidukit kasutama volitatud isik
  • lepingu sõlmimiseks kirjalikult volitatud isik

Kindlustusvõtjal on õigus kindlustusleping üles öelda vaid mõjuva põhjuse olemasolu korral. Selleks on eelkõige kindlustushuvi lõppemine (kindlustushuvi lõppemiseks on ka nt sõiduki müük). Kindlustusvõtja peab kindlustushuvi lõppemist põhjendama. Sooviavaldus peab olema esitatud kliendi poolt ja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Kui sooviavaldus puudub, siis kindlustusselts ei pruugi lõpetamist kinnitada. Müügi korral peab sooviavaldus olema esitatud ennem sõiduki müüki.  ARK`i  tehing omandiõiguse ülemineku kohta teha alles siis, kui olete saanud kinnituse liikluskindlustuse poliisi katkestuse kohta, mida soovisite (kinnitus vajalik, sest seltsides võimalik katkestusi teha ainult tööpäevadel 9.00-17.00-ni ja iga toiming võib võtta aega).

Liikluskindlustuse poliisi kehtivusaeg võib olla vastavalt kindlustusvõtja soovile 1 päevast kuni 12 kuuni. Liikluskindlustuse poliisi ei pea sõidukijuht Eestis liigeldes kaasas kandma, aga me soovitame poliis autos hoida, et kahju korral oleks info käepärast. Kuna poliis annab kindlustuskaitse Eestis ja teistes Euroopa Liidu ning Euroopa Majanduspiirkonna riikides, siis on soovituslik välisriikidesse sõites kaasa võtta rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis ehk roheline kaart, mis väljastatakse soovi korral lisaks poliisile. Rohelise kaardi printversioonile on omad vormistamisnõuded mida tuleb jälgida. Võimalusel saadame teile dokumendi tigupostiga või soovitame meie kontorisse paberile järele tulla. Euroopa majanduspiirkonna ja sh Euroopa Liidu riikides ja Šveitsis võib liigelda tavapoliisiga. Roheline kaart peab kaasas olema, kui sõidukiga soovitakse liigelda rohelise kaardi süsteemi liikmesriikides, mis pole Euroopa Liidu ega  Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid. Need riigid on:  Albaania, Andorra, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

Liikluskindlustust reguleerib Liikluskindlustuse seadus ja Võlaõigusseadus ››


Küsi pakkumist
Erinevate kindlustusseltside pakkumised ja tingimused võivad erineda üksteisest. Kasuta meie maakleri abi leidmaks enda soovile vastav kindlustuspakkumine.

    Credo kasutab oma lehel küpsiseid, et tagada parim teenus. Kui jätkad kodulehe kasutamist, kinnitad sellega oma nõustumist küpsiste kasutamisega. Vaata privaatsusreegleid.